Konkursy 2016/17

Data wpisu: .

Jest jed­na za­sad­nicza rzecz
ok­reślająca wyjątko­wość człowieka - pasja.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM I LAUREATOM KONKURSÓW!

  • Szkolny Konkurs: Biblioteka Marzeń
    1 miejsce Katarzyna Sikora
    2 miejsce Aleksandra Witkowska
    3 miejsce Nadia Dyl
    Wyróżnienia: Maria Gabryś, Justyna Mreńca
  • Szkolny Konkurs: Mam przyjaciela policjanta- R.Butschkow
    1 miejsce Michał Ryłko
    2 miejsce Zuzanna Weźranowska
    3 miejsce Franciszek Gładki
  • Szkolny Konkurs: „ Strój ulubionego bohatera literackiego”
    KL.1- Even Smyth
    Kl.2a- Małgorzata Łukasik, Amelia Matejko, Sylwester Kwolczak
    Kl.2b- Julia Wykręt
    Kl.2c- Tomasz Lach, Wiktor Gałuszka, Leszek Gałuszka
    Kl.3a- Oliwier Błasiak, Justyna Mreńca, Michał Sadlik
    Kl.3b- Milena Jurczak, Maja Pszczólka, Artur Wawak
    Kl.3c-Emilia Skrzyp
    Kl.4a- Julia Gibas
    Kl.4b—
    Kl.5a- Ida Zborowska
    Kl.5b-Zuzanna Kliś, Natalia Matejko
    Kl.6a- Igor Syga
    Kl.6b- Marianna Walusiak, Joanna Sadlik, Paulina Stanek
  • Gminne Drużynowe Sztafetowe Biegi Przełajowe
    II miejsce chłopcy: Kacper Bułka, Radosław Kapela, Karol Wawrzyczek, Paweł Kliś, Antonii Babicz, Oskar Górka
    II miejsce dziewczęta: Paulina Soj, Nina Kania, Aleksandra Majdak, Ida Zborowska, Martyna Czaja, Paulina Stanek,
  • Gminne Zawody – Piłka Nożna
    II miejsce chłopcy: Radosław Kapela, Mateusz Nycz, Karol Wawrzyczek, Szymon Wysocki, Maksymilian Spiesz, Konrad Budny, Mateusz Sopiak, Szymon Harat, Kacper Łukowicz, Antonii Babicz, Oskar Górka, Kacper Bułka
  • Konkurs literacki GOK I GBP w Buczkowicach "Chcecie bajki oto bajka":
    IMGA0641
    II miejsce: Julia Jurczak "Niezwykła przygoda małego gryzonia" - zobacz pracę TUTAJ
    Wyróżnienie: Sabina Gwizdała - zobacz pracę TUTAJ
  • W ramach Tygodnia Języków Obcych został także ogłoszony konkurs plastyczny na zaprojektowanie okładki książki, której bohater charakteryzuje dany kraj.
    I miejsce – Justyna Mreńca (IIIa),
    II miejsce – Oliwia Zając (IIa),
    III miejsce – Dominik Kowalski (IIIa).
  • Gminne Rozgrywki Tenisa Stołowego:
    I miejsce dziewczyny: Aleksandra Majdak, Oliwia Pszczółka, Angelika Marszałek
    III miejsce chłopcy: Maciej Stanclik, Szymon Harat, Radosław Kapela
  • Gminny Turniej Piłki Ręcznej
    II miejsce –dziewczęta: Justyna Sopiak, Paulina Stanek, Aleksandra Majdak, Paulina Soj, Emilia Młynarska, Oliwia Pszczółka, Martyna Czaja, Angelika Pasymowska, Ida Zborowska, Jagoda Czopek, Klaudia Pulkowska,
    III miejsce- chłopcy: Radosław Kapela, Mateusz Nycz, Karol Wawrzyczek, Szymon Wysocki, Szymon Harat, Antoni Babicz, Kamil Bąk, Konrad Budny, Dawid Krysta,
  • W V Powiatowym Konkursie Udzielania Pierwszej Pomocy szkołę reprezentował Igor Syga.
  • Powiatowy Konkurs Ekologiczny "Człowiek, a środowisko"
    wyróżnienie: Katarzyna Sikora
    DSC 0002zm
  • Gminny Turniej Piłki Siatkowej:
    I miejsce - chłopcy : Mateusz Nycz, Radosław Kapela, Karol Wawrzyczek, Kamil Bąk, Konrad Budny, Maksymilian Spiesz, Szymon Wysocki, Michał Mleczko

    I miejsce - dziewczęta: Aleksandra Majdak, Justyna Sopiak, Paulina Stanek, Oliwia Pszczółka, Angelika Marszałek, Angelika Pasymowska, Martyna Czaja, Emilia Młynarska
    gminasiatka2gminasiatka

  • III runda turnieju klas V-VI w piłce siatkowej Akademii Minisiatkówki
    I miejsce- dziewczęta: Justyna Sopiak, Paulina Stanek, Aleksandra Majdak
    III miejsce-chłopcy: Kamil Bąk, Maksymilian Spiesz, Konrad Budny, Michał Mleczko

    minisiatka17minisiatkadz
  • Konkurs edukacyjny Bezpiecznie Tu i Tam
    Wyniki ogólnopolskie z drugiego zadania konkursowego:
    I miejsce: Oliwia Szyjota (tablet)
    III miejsce: Ida Zborowska (zestaw gier, w tym Dixit)
    wyróżnienie: Jagoda Kołek

  • Ogólnopollska Olimpiada Mitologiczna:
    Laureaci: Anna Gryboś i Marianna Walusiak
  • Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki
    Najwyższą ilość punktów w etapie szkolnym uzyskały: Oliwia Szyjota, Sabina Gwizdała, Julia Jurczak, ale nie zakwalifikowały się do etapu kolejnego.
  • Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego
    Najwyższą ilość punktów w etapie szkolnym uzyskały: Zuzanna Kliś, Julia Jurczak,  Nina Kania, ale nie zakwalifikowały się do etapu kolejnego.
  • Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Polonica Plus
    Najwyższą ilość punktów uzyskali: Olaf Domżał, Anna Górka, Julia Łysek.
  • Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Lingua Plus
    Najwyższą ilość punktów uzyskali: Oliwia Szyjota - laureatka V stopnia, Milena Jurczak - laureatka IV stopnia, Michał Główka - laureat III stopnia, Michał Kozieł - laureat III stopnia, Oliwia Kubiczek - laureatka V stopnia, Julia Forysiak - V stopnia, Ksenia Łukowicz - IV stopnia, Michał Sadlik - IV stopnia
  • XV Konkurs Matematyczny im. Stefana Banacha - eliminacje: Oliwia Szyjota, Marianna Walusiak
  • Ogólnopolski Konkurs Historyczny "Krąg"
    Najlepsze wyniki w szkolnym etapie: Marianna Walusiak, Oliwia Szyjota, Ida Zborowska, Julia Jurczak, Igor Syga.
  • Konkurs "Histora z życia Kopernika" - konkurs plastyczny
    I miejsceEmilia Młynarska, Paulina soj,
    II miejsce Julia Jurczak, Klaudia Pulkowska
    III miejsce Julia Gibas, Julia Żelichowska
  • XXIV Edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Mieszkam w Beskidach 2016/2017"
    II miejsce (wyklejanka): Igor Syga, Natalia Matejko
    I miejsce (makieta): Ameli Kosałka
    I miejsce (malarstwo na szkle): Katarzyna Sikora
    III miejsce (proza): Dawid Krysta
  • Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego "The Globe":
    X miejsce Oliwia Szyjota
  • Zawody gminne klas młodszych - gry, zabawy
    I miejsce-młodsza grupa,
    II miejsce -starsza
  • Szkolny konkurs recytatorski "Mój ulubiony wiersz":
    I miejsce: Oliwia Zając;
    II miejsce:Małgorzata Łukasik, Michał Sadlik;
    III miejsce: Oliwier Błasiak, Dominika Ogórek;
    wyróżnienie: Katarzyna Sikora, Maria Ring.
  • Gminny Turniej Piłki Koszykowej
    II miejsce chłopcy
    II miejsce dziewczęta
  • Mistrzostwa Gminy Porąbka w Czwórboju Lekkoatletycznym
    II miejsce chłopcy
    III miejsce dziewczęta
  • Gminny Konkurs Matematyczno- Przyrodniczy
    III miejsce -Oliwia Szyjota
  • Międzynarodowy konkurs matematyczny KANGUR
    wyróżnienie-Hołda Antonii, Mizera Maciej
  • Szkolny konkurs plastyczny ,,Wielkanocne zwierzątko"
    I miejsce - Oliwia Szyjota , Julia Kliś
    II miejsce - Dawid Krysta , Marta Targosz
    III miejsce - Szymon Szlagor, Emilia Zontek
  • Szkolny konkurs plastyczny ,, Anioły"
    I miejsce - Julia Żelichowska ,  Milena Honkisz
    II miejsce- Natalia Matejko , Katarzyna Sikora,
    III miejsce - Kacper Szymala,  Michał Główka
  • Konkurs regionalny „Zwierzęta wokół nas”
    wyróżnienie: Julia Wykręt , Michał Sadlik
  • Konkurs szkolny „Czy znasz wiersze Tuwima?”
    I miejsce - Małgorzata Łukasik, Zuzanna Sienkiewicz, Emilia Prochot
    I
    I miejsce – Oliwia Zając, Maria Gryboś
    III miejsce – Jagoda Karniewska
  • Konkurs czytelniczy dla klas 3 „Czy znasz przygody Cudaczka Wyśmiewaczka?”
    I miejsce – Dominik Kowalski
    II miejsce – Ksenia Łukowicz
    III miejsce – Oliwier Błasiak, Zofia Biłek
  • Konkurs czytelniczy dla klas 4-6 „Czy Bahama jest w prążki?”
    I miejsce – Oliwia Szyjota
    II miejsce - Anna Gryboś
    III miejsce – Zuzanna Kołek, Julia Jurczak
  • VIII  Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla ucz. kl.V i VI SP w B-B
    -
    laureatka Oliwia Szyjota
  • VII Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 1 w Kętach "English is Easy"
    Drużynowo V miejsce - Julia Jurczak, Justyna Sopiak, Oliwia Szyjota,
    I miejsce indywidualnie - Oliwia Szyjota
  • Ogólnopolski program edukacyjny "Soki i Musy - witaminy w smart formie"
    II miejsce zajęła klasa I - wygrała rzutnik multimedialny oraz nagrody indywidualne. 
  • Powiatowy Półfinał w Piłce Siatkowej
    I miejsce dziewczęta:Paulina Stanek, Justyna Sopiak, Aleksandra Majdak, Ida Zborowska, Angelika Pasymowska, Emilia Zielińska, Natalia Borgosz, Martyna Czaja, Angelika Marszałek, Oliwia Pszcółka
    II miejsce chłopcy: Mateusz Nycz, Karol Wawrzyczek, Radosław Kapela, Szymon Wysocki, Konrad Budny, Maksymilian Spiesz, Michał Mleczko, Kamil Bąk, Mateusz Sopiak, Maciej Pszczółka

  • Powiatowy Finał w Piłce Siatkowej
    II miejsce dziewczęta: Paulina Stanek, Justyna Sopiak, Aleksandra Majdak, Ida Zborowska, Angelika Pasymowska, Emilia Zielińska, Natalia Borgosz, Martyna Czaja, Angelika Marszałek, Oliwia Pszcółka

  • Kinder+Sport - finał wojewódzki
    UKS Millenium wywalczył VIII miejsce
    "2" chłopców: Mateusz Sopiak, Jakub Dendys, Dawid Krysta
    "3" chłopców:Kamil Bąk, Konrad Budny, Maksymilian Spiesz, Michał Mleczko, Szymon Wysocki.
  • Powiatowa Liga Siatkówki Dziewcząt (Kozy) Drużyny zakończyły turniej:
    na miejscu I - Aleksandra Majdak, Justyna Sopiak, Paulina Stanek; pozostałe na miejscu VI i VII.
  • Szkolny mini quiz sportowy
    Nagrodzeni za bezbłędne rozwiązanie testu: Jakub Matejko, Małgorzata Łukasik, Nadia Dyl, Oliwia Zając, Karol Knapek, Maria Ring, Jagoda Karniewska, Kacper Kapela, Filip Weźranowski, Kinga Chwierut, Piotr Pszczółka, Paweł Kliś, Paulina Soj.
    Nagrodzeni za wypowiedzi uzasadniające wybór ulubionego sportowca:Małgorzata Łukasik, Amelia Matejko, Oliwia Zając, Julia Witkowska, Kinga Chwierut, Piotr Pszczółka, Natalia Matejko, Jakub Błasiak, " Mateusz Nycz, Joanna Sadlik, Paulina Soj, Karol Wawrzyczek
  • Akademia Siatkówki przy SOS Kęty
    w klasyfikacji generalnej- I miejsce dla Szkoły Podstawowej w Porąbce.
  • Karina Skwarczyńska reprezentując szkołę zdobyła:
    - I miejsce w I Konkursie Poezji Śpiewanej w ramach przeglądu „Ojczysty – polski – mój”
    -       Tytuł Laureata w Przeglądzie „Piosenki Mojej Mamy”
    - I miejsce w III Wojewódzkim Konkursie Wokalnym „Karuzela z Piosenkami”
    - I miejsce w Junior Song Festival 2017 „Piosenki ze świata”
    - Grand Prix w IV Festiwalu Słowa „Razem w Chmurach Poezji”
    - Grand Prix w XII Konkursie Kolęd Polskich i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”
    (to tylko niewielka cząstka sukcesów zdobytych indywidualnie przez Karinę w tym roku szkolnym).