Konkursy 2006/07

Data wpisu: .

  • W ogólnopolskim konkursie plastycznym
    pt. "Śmieszne wierszyki łamiące języki"
     
    I miejsce
    w kategorii dzieci  8-9 letnich zdobyła Klaudyna Rączka z klasy IIIa.
  • W Gminnym Konkursie Ortograficznym
    Justyna Piwowarska
    z klasy VI b zdobyła tytuł Mistrza Ortografii
  • Konkurs Interdyscyplinarny
    Przemysław Wróbel z klasy VI b wziął udział w II etapie konkursu.
  • Międzynarodowy Ekumeniczny Konkurs Wiedzy Biblijnej  "Jonasz"
    - Ewangelia wg Św. Mateusza.
    W etapie międzyszkolnym udział wzięli: Wojciech Wawak, Maciej Miśta, Aleksandra Waluś, Jakub Janosz, Szymon Mizera.
    Szymon Mizera z klasy  IV b zakwalifikował się do wyższego etapuzajął  I miejsce w etapie rejonowym.
  • IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem "Kiedy dzwonię po straż pożarną ?”
    - Katarzyna Wykręt z klasy IV a zdobyła Nagrodę Specjalną Komendanta Miejskiego PSP w Bielsku Białej.
  • Gminny Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy:
    - Maria Gałuszka kl. VI a - II miejsce
    - Tomasz Bułka kl. VI b - III miejsce
    - Przemysław Wróbel kl. VI b - IV miejsce
  • Gminny Konkurs Plastyczny "Aniołowie w moim życiu":
    Kategoria klas I-III
    - Monika Wasilewska kl. III b- I miejsce
    - Karolina Kierpiec kl.II - II miejsce

    - Klaudyna Rączka kl. III a, Łukasz Faber kl. III a, Kamil Karcz- wyróżnienia
    Kategoria klas IV-VI
    - Katarzyna Wykręt kl. IV a - I miejsce
  • IV Konkurs Matematyczny
    o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1 im. Feliksa Dyczkowskiego w Kętach
    -
    Drużynowo III miejsce: Maria Gałuszka kl. VI a, Kinga Parcia kl. VI b, Justyna Piwowarska kl. VIb
    - Indywidualnie III miejsce Kinga Parcia kl. VI b
  • Transgraniczny interdyscyplinarny konkurs  „Mieszkam w Beskidach”
    wyróżnienie I stopnia: Monika Wasilewska III b, Magdalena Walusiak VIb, Aleksandra Walusiak VIb,
    wyróżnienie II stopnia: Monika Wasilewska IIIb, Paweł Matejko IIIa, Jan Kierpieć IIIb,
    wyróżnienie III stopnia: Magdalena Kliś IIIb, Łukasz Faber IIIa, Bartłomiej Filip IIIb, Katarzyna Wykręt IVa,
    wyróżnienie IV stopnia: Jan Mysłajek IIIb, Monika Wasilewska IIIb.
  • Gminny Konkurs "OMNIBUS"
    I miejsce - Piotr Błasiak kl. III a
    II miejsce - Klaudyna Rączka kl. III a
    III miejsce - Jan Kierpieć kl. III b
    Udział w etapie gminnym wzięli także Kamil Krysta i Adam Smółka z kl. IIIb
    (zajęli miejsca w pierwszej siódemce).
  • Gminny Konkurs recytatorski "Walka z wulgaryzmami na szumy, trzaski i szelesty"
    I miejsce - Joanna Waluś kl. III b
    II miejsce - Sebastian Błasiak kl. III a
    III miejsce - Bartłomiej Walusiak kl. I b.
  • Ogólnopolski konkurs plastyczny "Nie taki waż straszny"
    wyróżnienia: Łukasz Cepiga, Grzegorz Błasiak kl.Va, Beata Młynarska kl.VIa, Marcin Stolc kl.Va.
  • Międzynarodowy konkurs matematyczny "Kangur"

wynik bdb: Piotr Błasiak kl. IIIa, Bartłomiej Hadrian kl.Vb
wyróżnienie: Adam Smółka kl.IIIb. Kamil Krysta kl.IIIb, Szymon Mizera kl.IVb, Michał Kierpieć kl.Vb.

  • Konkurs plastyczny Południowego koncernu Energetycznego SA "U Źródeł energii"

III nagroda - Joanna Waluś kl.IIIb.

  • Gminny konkurs plastyczny "Zachowaj trzeźwy umysł"
    I miejsce: Joanna Waluś, Monika Wasilewska kl.IIIb
    II miejsce: Adam Smółka, Iwona Drabek kl.IIIb
    III miejsce: Kamil Krysta, Mikołaj Chrobak, Kamil Bakalarski kl.IIIb 
    wyróżnienie: Dagmara Micherda, Roksana Gałuszka kl.IIIb.
  • Gminny Przegląd Twórczości dzieci i Młodzieży "Zachowaj Trzeźwy umysł"
    Kategoria taneczna:
    I miejsce "Perełki" z kl.IIIb
    II miejsce "Goods" z kl. VIb
    Kategoria teatralna:
    II miejsca: "Ziarenka Radosci" kl.II, "Temida" kl.Vb, grupa z klas VI.

    SPORT

    • Mini piłka nożna: I miejsce w gminie i kwalifikacja do półfinału powiatowego.
      Skład drużyny: Zakrzewski Łukasz,Cepiga Maksymilian, LubańskiMateusz, Wróbel Przemysław, Kot Krzysztof, Lubański Maciej, Kliś Kamil, Fabia Jakub, Gałuszka Remigiusz.
      Opiekun: mgr Grażyna Janosz
    • Sztafetowe biegi przełajowe:
      I miejsce chłopcy  w składzie: Maksymilian Cepiga, Przemysław Wróbel, Zakrzewski Łukasz,Paredela Piotr, Kliś Kamil, Grabania Krzysztof.
      I miejsce dziewczęta  w składzie: Magdalena Walusiak, Wawak Jolanta, Olearczyk Zuzanna,Kliś Katarzyna, Karcz Izabela, Wawak Magdalena.
      Opiekun: mgr Grażyna Janosz
    • Inauguracyjny turniej Parafialnych Klubów Sportowych w sezonie 2006-2007
      II miejsce drużynowo
      w składzie: Magdalena Wawak, Katarzyna Jezierska, Katarzyna Kliś, Jolanta Wawak, Mikołaj Cepiga, Łukasz Cepiga, Krzysztof Grabania, Maciej Lubański.
      Opiekun: mgr Grażyna Janosz.
    • 4.10.2006r. - Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe w Zabrzegu
      IV miejsce chłopcy 
      w składzie: Mateusz Lubański, Przemysław Wróbel, Zakrzewski Łukasz,Paredela Piotr, Kliś Kamil, Grabania Krzysztof.
      XI miejsce dziewczęta  w składzie: Magdalena Walusiak, Wawak Jolanta, Olearczyk Zuzanna,Kliś Katarzyna, Karcz Izabela, Wawak Magdalena.
      Opiekun: mgr Grażyna Janosz
    • 5.10.2006r. - półfinał powiatowy w mini piłce nożnej w Czechowicach Dziedzicach, w kórym wzięły udział: SP Porąbka, SP nr7 Czechowice Dziedzice, SP Grodziec.
      Wyniki meczów:
      SP Porąbka - SP nr 7 Czechowice Dziedzice   3:1
      SP Porąbka - SP Grodziec  5:0
      SP nr 7 Czechowice Dziedzice - SP Grodziec 3:1
      I miejsce - SP Porąbka
      II miejsce - SP nr 7 Czechowice Dziedzice
      III miejsce - SP Grodziec
      Skład drużyny SP Porąbka: Maciej Lubański, Łukasz Zakrzewski, Kamil Kliś, Maksymilian Cepiga, Mateusz Lubański, Szymon Wejnerd, Jakub Fabia, Przemysław Wróbel, Krzysztof Kot.
      Opiekun: mgr Grażyna Janosz
    • 10.10.2006r. - II miejsce w Powiatowych Igrzyskach SZS Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej.
      Skład drużyny SP Porąbka: Maciej Lubański, Remigiusz Gałuszka, Kamil Kliś, Maksymilian Cepiga, Mateusz Lubański, Szymon Wejnerd, Jakub Fabia, Przemysław Wróbel, Krzysztof Kot.
      Opiekun: mgr Grażyna Janosz
    • 21.12.2006r. - Gminny Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych.
      Dziewczęta - III miejsce.
      Skład zespołu: Monika Jurczak, Magdalena Walusiak, Jolanta Wawak
      Chłopcy -II miejsce.
      Skład zespołu: Przemysław Wróbel, Maksymilian Cepiga, Mateusz Lubański.
      Opiekun: mgr Grażyna Janosz
    • 9.01.2007r.-  Gminny Turniej w Mini Piłce Koszykowej dziewcząt i chłopców.
      Dziewczęta I miejsce.
      Skad drużyny: Magdalena Walusiak, Justyna Piwowarska, Karolina Bułka, Monika Jurczak, Jolanta Wawak, Natalia Ćwiertnia, Klaudia Michalak, Klaudia Kula, Joanna Witek, Kamila Legut
      Chłopcy I miejsce.
      Skad drużyny: Przemysław Wróbel, Krzysztof Kot, Maciej Wawak,Jakub Fabia, Łukasz Zakrzewski, Łukasz Kozieł, Maksymilian Cepiga, Remigiusz Gałuszka, Mateusz Lubański, Damian Wawrzyczek.
      Opiekun: mgr Grażyna Janosz

      Drużyny zakwalifikowały się do półfinału powiatowego, który odbędzie sie 6 marca
      w Kozach.
    • 31.01.2007r. - Gminny Turniej Min Piłki Siatkowej.
      Chłopcy - I miejsce.
      Skład drużyny: Maksymilian Cepiga, Mateusz Lubański, Szymon Wejnerd, Jakub Fabia, Przemysław Wróbel, Adam Kozieł, Łukasz Zakrzewski, Piotr Pardela, Krzysztof Grabania.
      Dziewczęta - II miejsce.
      Skad drużyny: Magdalena Walusiak, Monika Jurczak, Jolanta Wawak, Natalia Ćwiertnia, Kamila Legut, Aleksandra Waluś, Katarzyna Mreńca, Kamila Haczek, Adrianna Walusiak.
      Opiekun: mgr Grażyna Janosz
    • 2.03.2006r. - Półfinał powiatowy Mini Piłki Siatkowej.
      Chłopcy - I miejsce.
      Skład drużyny: Maksymilian Cepiga, Mateusz Lubański, Szymon Wejnerd, Jakub Fabia, Przemysław Wróbel, Adam Kozieł, Łukasz Zakrzewski, Piotr Pardela, Krzysztof Grabania.
      Opiekun: mgr Grażyna Janosz

      Drużyna zakwalifikowała się do powiatowego finału.
    • 3.03.2007r. Parafiada w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców w Hałcnowie.
      Dziewczęta - I miejsce
      Skad drużyny: Magdalena Walusiak, Monika Jurczak, Jolanta Wawak, Kamila Legut, Katarzyna Mreńca, Adrianna Walusiak, Justryna Piwowarska, Martyna Kliś, Klaudia Kula.
      Chłopcy - I miejsce
      Skład drużyny: Maksymilian Cepiga, Mateusz Lubański, Szymon Wejnerd, Przemysław Wróbel, Adam Kozieł, Łukasz Zakrzewski, Piotr Pardela, Krzysztof Grabania.
      Opiekun: mgr Grażyna Janosz
    • 6.03.2007r. Półfinał Mini Piłki Koszykowej Dziewcząt i Chłopców w Kozach.
      Dziewczęta - III miejsce
      Skład drużyny: Monika Jurczak, Karolina Bułka, Magdalena Walusiak, Justyna Piwowarska, Katarzyna Mreńca, Klaudia Michalak, Jolanta Wawak, Kamila Legut, Klaudia Kula, Aleksandra Waluś.
      Chłopcy - III miejsce
      Skład drużyny: Przemysław Wróbel, Krzysztof Kot, Remigiusz Gałuszka, Jakub Fabia, Łukasz Zakrzewski, Maksymilian Cepiga, Mateusz Lubański, Adam Kozieł, Maciej Lubański, Krzysztof Grabania.
      Opiekun: mgr Grażyna Janosz
    • 16.03.2007r. Finał Mini Piłki Siatkowej o Mistrzostwo Powiatu Bielskiego w Kozach.
      Chłopcy - I miejsce w powiecie
      Skład drużyny: Maksymilian Cepiga, Mateusz Lubański, Adam Kozieł, Przemysław Wróbel, Krzysztof Grabania, Łukasz Zakrzewski, Szymon Wejnerd, Piotr Pardela, Maciej Lubański.
      Opiekun: mgr Grażyna Janosz
    • 17.03.2007r. Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Porąbka w Czańcu.
      I miejsce - Przemysław Wróbel.
    • 30.03.2007r. Rozgrywki  Mini Piłki Siatkowej na szczeblu rejonowym w Czańcu.
      Chłopcy - III miejsce w rejonie
      Skład drużyny: Maksymilian Cepiga, Mateusz Lubański, Adam Kozieł, Przemysław Wróbel, Remigiusz Gałuszka, Łukasz Zakrzewski, Krzysztof Grabania, Piotr Pardela, Maciej Lubański, Bartłomiej Hadrian, Michał Kierpieć.
      Opiekun: mgr Grażyna Janosz
    • Rozgrywki  Mini Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2 w Kętach - "Siatkarskie Trójki"
      II miejsce:
      Maksymilian Cepiga, Mateusz Lubański, Przemysław Wróbel.
    • Gminny Czwórbój Lekkiej Atletyki
      II miejsce chłopcy: Przemysław Wróbel, Łukasz Zakrzewski, Maciej Lubański, Mateusz Lubański, Krzysztof Grabania, Remigiusz Gałuszka
      III miejsce dziewczęta:
      Magdalena Walusiak, Katarzyna Kliś, Klaudia kula, Jolanta Wawak, Monika Jurczak, Beata Młynarska.
    • Rozgrywki  Mini Piłki Siatkowej Diecezji Bielsko-Żywieckiej
      I miejsce chłopcy
      III miejsce dziewczęta
    • Ogólna klasyfikacja Parafialnych Klubów Sportowych: II miejsce